EDUTIME tábory

Edutime tábory sú denné letné tábory plné zážitkov, ktoré majú vaše deti už v malom veku pripraviť na 21. storočie. 

Tešíme sa na prežitie tohto dobrodružstva poznávania s vami!


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O TÁBOROCH

Tábor je určený najmä deťom vo veku od 6 do 12 rokov.

Cena: 150€ (príp. 140€ pri prihlásení a zaplatení do 1.5.2021 alebo prihlásení súrodencov)

Cena zahŕňa: strava 3-krát denne, materiály, profesionálni animátori, doprava po meste, externí lektori, príp. iné aktivity, výlety a odmeny pre deti, záverečnú ceremóniu pre rodičov, z ktorej si každé dieťa odnesie diplom, malú odmenu i krátku spätnú väzbu

Platba sa uhrádza až po obdržaní potvrdzujúceho mailu s ďalšími inštrukciami, ktorý Vám bude zaslaný po odoslaní Prihlášky.

Lokalita: Staré Mesto

Trvanie: 5 dní (pondelok- piatok) od 9:00 do 16:00, počas júla a augusta 2021

V prípade, že sa tábor zruší kvôli pandemickej situácii, zaplatená suma za tábor Vám bude vrátená v plnej výške.

V ČOM SME JEDINEČNÍ?


ZÁBAVA SPOJENÁ S ROZVOJOM

Deti sa u nás nie len zabávajú, taktiež sa rozvíjajú v zručnostiach potrebných pre 21. storočie (viac info o kompetenciách na úvodnej stránke)

NIE SME MASOVKA

Osobný prístup je pre nás dôležitý, na jedného animátora pripadá maximálne 7 detí

MLADÝ ORGANIZAČNÝ TÍM

Tábory sú organizované mladými, šikovnými ľuďmi, ktorí majú pre vzdelávanie vášeň


Turnus Bratislava budúcnosti

Akčný denný letný tábor v Bratislave

Staré Mesto , 12.7. - 16.7.2021 (podľa vývoja pandemickej situácie) (tento turnus je už zaplnený, môžete sa však prihlásiť na čakací list)

alebo  Staré Mesto , 23.8. - 27.8.2021 (podľa vývoja pandemickej situácie)

Miesto konania: Kalab, Zámocká 6954/5, 811 01 Bratislava (Upresní sa)

Aj vaše deti môžu spolu s Edutime príšerkami pomôcť navrhnúť Bratislavu budúcnosti! Počas intenzívneho týždňa dobrodružstiev dostanú tréning od profesionálov, aby pomohli vyriešiť výzvy, ktorým mesto čelí, od veľkých ako klimatická kríza až po tie denno denné. Deti si budú rozvíjať kreativitu, tímovú prácu, naučia sa nové poznatky a hlavne sa zabavia! Počas celého týždňa budú vyrábať rôzne veci, ktoré sa verejne vystavia alebo si ich budú môcť odniesť domov.


Pondelok - Ako môže vyzerať ideálne detské ihrisko?

Ako vyzerá ideálne ihrisko očami detí? Čo má obsahovať? V pondelok navrhneme na vybranom verejnom priestore v Starom Meste spolu s Metropolitným Inštitútom, deťmi a Edutime príšerkami ideálne ihrisko pre deti. Výsledkom našej práce bude model (vystavený v meste). Tešíme sa na kopu skvelých nápadov a možno spoločne s deťmi prispejeme aj k novopripravovanej publikácii MIB o tom, ako majú vyzerať verejné priestory pre deti. Výtvory detí budú taktiež verejne vystavené.


Utorok - Postavme si vlastný dom!

Ako súvisí bývanie a to, že sa každým rokom otepľuje? Prečo niektorí ľudia nemôžu mať vlastný domov? Spoločne s deťmi a príšerkami navštívime architektonické štúdio. Dostaneme zadanie postaviť dom vyhovujúci súčasnosti. Je to ťažká úloha, avšak žiadne strachy, spoločne to zvládneme! A modely domčekov si deti budú môcť odniesť domov.


Streda - Komu sa nelení, tomu sa zelení!

V meste žijú okrem ľudí aj zvieratá a rastliny. Prečo sú dôležitou súčasťou mesta? Ako sa k nim správať? Prečo je treba ich chrániť? To sa dozvieme v Slobode Zvierat, kde absolvujeme workshop o živočíšnych spoločenstvách v meste. Následne v Mestských lesoch vyrobíme búdky pre sýkorky a netopiere, ktoré spoločne zavesíme. To, ako sa darí vtáčikom v búdkach budú môcť deti sledovať po celý rok na sociálnych sieťach Mestských lesov. Taktiež dostanú GPS súradnice a budú môcť z diaľky chodiť s rodičmi kontrolovať stav búdok. Na záver dňa deti pripravia detskú kampaň pre Mestské Lesy na novo pripravovaný náučný chodník.


Štvrtok - Prečo nakupovať v malých obchodoch?

Prečo si radšej kúpiť zmrzlinu v malej cukrárni ako vo fast foode? Prečo je slovenské niekedy drahšie? Čo všetko sa vyrába na Slovensku? A ako s tým všetkým súvisí umenie? V Novej Cvernovke v tento deň absolvujeme s deťmi niekoľko workshopov v ateliéroch slovenských umelcov. Privítajú nás: Helen Toth, umelkyňa zaoberajúca sa lesom; LeboMädveď výrobcovia slovenských vzdelávacích hier; a iní.  

Budeme sa rozprávať o udržateľnosti, v každom ateliéry si deti niečo drobné vytvoria, a na konci dňa vytvoríme detskú mapu pre ďalšie deti, aby vedeli, čo môžu v Novej Cvernovke zažiť.


Piatok - Vozíme sa po meste!

Prečo cestovať verejnou dopravou? Ako inak sa dá ešte cestovať, aby sme nepoužívali auto? Ako motivovať okolie, aby cestovali inak ako autom? Ako vedia moje činy ovplyvniť globálne otepľovanie? S deťmi spoločne navštívime dopravný podnik, pozrieme si vozový park a dozvieme sa, aké sú trendy v doprave. Spoločne taktiež vytvoríme detskú kampaň, aby sme motivovali kamarátov cestovať inak ako autom.


Na záver týždňa si všetko zhrnieme a vytvoríme veľký detský plán, akým smerom sa má Bratislava uberať. Všetko odprezentujeme rodičom.


*Program sa môže meniť podľa vývoja pandemickej situácie, počasia a ďalších okolností.


Potvrdené spolupráce:

Fotografie z táborov z leta 2019 a 2020

V roku 2019 mohli vaše deti absolvovať turnusy Vyskúšaj to všetko! Devínska Nová Ves, FBI Staré Mesto a FBI Kramáre v Kids Pointe.

V roku 2020 mohli vaše deti absolvovať turnusy Veľká EKO Misia a Vyskúšaj to všetko!.

57676579